نیازمندی شرکتهای صادرات و واردات
نئوفارم

لیست شرکتهای ترخیص کالا

    متأسفیم ، آگهی موجود نیست

لیست شرکتهای ترخیص کالا

برای ثبت آگهی شرکت ترخیص کالای خود، کافیست بر روی دکمه ی ثبت آگهی که در منو و همچنین بالا ( دکمه سبز ) قرار دارد کلیک کنید و اطلاعات خواسته شده را وارد نمایید.

ترخیص کالا چیست ؟

در امر صادرات و واردات برای خروج کالا از گمرک از اصطلاح ترخیص کالا استفاده می شود. ترخیص کالا یا توسط خود شخص یا نماینده قانونی شخص صورت می پذیرد. فرایند ترخیص کالا شامل تهیه آماده‌سازی و ثبت اسناد و مدارک به صورت فیزیکی یا الکترونیک و محاسبه هزینه‌ها شامل مالیات، سود بازرگانی و حقوق گمرکی و دیگر تسهیلات ارائه شده به واردکنندگان و صادرکنندگان می‌باشد.

ترخیص کار کیست ؟

 ترخیص کار فردی است که با صاحب بار یا کالا قراردادی شفاهی یا کتبی منعقد می‌کند. به موجب این قرارداد این فرد در یکی از گمرکات کشور، تشریفات گمرکی کالا یا بار طرف قرارداد را انجام می‌دهد.  ترخیص کار گمرک، وظیفه دارد تا کالایی را که به گمرک وارد یا از آن خارج کرده و این کار را در سریع‌ترین زمان و با کمترین هزینه انجام دهد. برای این‌که ترخیص کار بتواند این کار را در سریع‌ترین زمان ممکن انجام دهد باید دارای شرایط و ویژگی‌هایی باشد. این فرد باید دارای تجربه‌ی کافی در زمینه‌ی انجام پروژه‌های ترخیص داشته باشد و در زمینه‌ی علمی و قانونی نیز تسلط کافی داشته باشد.

وظایف ترخیص کار کالا چیست ؟

برخی از موارد وجود دارد که ترخیص کار گمرک قبل از ورود کالا به گمرک باید صاحب بار هماهنگ نماید. کاهش زمان ترخیص و پرداخت هزینه‌ی کمتر، در کنار اخد مجوزهای قانونی از این دست موارد محسوب می‌شوند.
 
با اینحال برخی از وظایف هستند که نسبت به دیگر موارد از اهمیت بالاتری برخوردار هستند. اخذ مجوز ثبت سفارش واردات کالا از مواردی است که بیش از هر وظیفه‌ای اهمیت دارد. آنچه در قانون به صورت صریح گفته شده این است که هر کالایی قرار است وارد کشور شود، باید از قبل مجوزهای لازم را اخذ کرده باشد.
 
اگر ترخیص کار کالا با اینگونه موارد و مراحل آن آشنایی کامل نداشته باشد، قطعا صاحب بار یا کالا با هزینه‌ی هنگفتی روبرو خواهد شد. علاوه بر این، زمان بیشتری را نیز باید سپری نماید.

شرکت ترخیص کالا چیست ؟

اکثر ترخیص کاران کالا در شرکتی تحت عنوان شرکتهای واردات و صادرات یا شرکتهای ترخیص کالا فعالیت می کنند . شخص دارنده بار با این شرکتهای ترخیص کالا قرارداد بسته و این شرکتها نیز به ترتیب زیر اقدام به ترخیص بار و کالا از گمرک می نمایند :
 
  • ثبت اظهار در سامانه EPL
  • احراز هویت و تعیین مسیر
  • کنترل کالا
  • اخذ مجوزهای لازم
  • بررسی تعرفه و تطبیق کالا توسط کارشناس
  • صندوق و صدور سند ترخیص
  • انبار داری و اجازه بارگیری
  • خروج کالا از گمرک

ترخیص کالا از گمرک های ایران

ترخیص کالا از فرودگاه امام ، گمرک بوشهر ، گمرک بندرعباس ، گمرک خرمشهر ، گمرکات تهران و ..
 

لیست شرکتهای ترخیص کالا

در این صفحه شما می توانید لیستی از شرکتهای ترخیص کالا را مشاهده نمایید . اگر هم صاحب شرکت ترخیص کالا هستید می توانید آگهی خود را ثبت نمایید.